Ten si obec pořídila již v loňském roce, a protože se přeprava školáků setkala s velkým úspěchem, má obec v plánu dotovat dopravu malých školáků i v dalším školním roce. Autobus si pořídila obec Krásná z dotačních prostředků z Programu rozvoje venkova. Zastupitelstvo se tak rozhodlo proto, že klasický linkový autobus jezdí ke školám velice brzy a žáci čekají u školy více než půl hodiny na její otevření.

„Kapacita autobusu byla vždy naplněna do posledního místa a školáci se s ním přepravovali dvakrát za sebou," uvedl starosta Krásné Luboš Pokorný. „V novém školním roce však budeme muset omezit věkovou hranici žáků, přednost budou mít nejmladší žáci," upřesnil starosta.

Sami rodiče obec před časem požádali o změnu jízdního řádu, protože nechtěli, aby jejich děti tak dlouho čekaly před budovou školy.

Karlovarský kraj však argumentoval tím, že v návaznosti na další spoje není možné časy odjezdu linkového autobusu měnit. „Zastupitelé obce se na základě tohoto vyjádření rozhodli, že si pořídí autobus vlastní," vysvětlil starosta Krásné. Celkem autobus jezdí z Krásné do Aše ráno dvakrát a odveze tak 16 dětí. Takzvaným obecním autobusem už dlouhá léta jezdí i děti z okolních obcí do základní i mateřské školy v Dolním Žandově.