Novou mateřskou školku, která přijde přibližně na 22 milionů korun, plánují vystavět v Krásné na Ašsku. Pokud vyjde žádost o dotaci, začne se stavět ještě letos na podzim.

„Projekt školky je již téměř hotový, dodělávají se detaily, jako například vytápění, a do poloviny dubna chceme podat žádost o stavební povolení,“ informoval starosta Krásné Luboš Pokorný.

Proč má vlastně v obci vyrůst školka? „Příští rok to vypadá, že ašské školky nebudou mít kapacitu, aby pojmuly všechny děti a my jsme povinni našim občanům tuto službu zajistit,“ vysvětlil. Zhruba polovinu kapacity zařízení by měly zaplnit místní děti, další místa nabídne radnice i spádovým obcím.

„Ta možnost tady je,“ doplnil starosta. Také prostředí, kde objekt vyroste, bude ideální. „Vybudujeme ji v místě směrem na Štítary, naproti bývalému zámeckému parku. I ten by měl projít rekonstrukcí a vznikne zde lesopark.“ Jak starosta ještě poznamenal, na téma školka se v Krásné uskutečnila i veřejná prezentace, která se setkala s vesměs kladnými reakcemi místních obyvatel. „Náš smělý plán je ten, že ve školním roce 2011/2012 už bychom ji chtěli otevřít,“ uzavřel starosta.

„Já jen souhlasím. Pro místní to bude určitě výhoda,“ konstatoval Ašan Tomáš Sýkora.