Příležitost zeptat se na všechno, co lidi zajímá, dostanou pravidelně každý měsíc senioři, a nejen oni, ve společenské místnosti Centra pro zdravotně postižené v chebské Kamenné ulici.

Ředitel Správy zdravotních a sociálních služeb Robert Plachý pro klienty a obyvatele Chebu vymyslel novou zajímavou akci.

„Říkám tomu Křeslo pro hosta a byl bych rád, kdyby se každý měsíc opakovalo,“ informoval. „Budu zvát hosty, se kterými nemají naši klienti šanci se často setkat. Hosté pohovoří o své práci a pak dostanou účastníci možnost zeptat se na všechno, co je zajímá. Jako prvního jsem pozval chebského starostu Jana Svobodu,“ uvedl Plachý. „Měla by to být přibližně dvouhodinová beseda,“ dodal.

„Vládla přátelská, nikoliv konfrontační atmosféra,“ zdůraznil chebský starosta Jan Svoboda.

„Je ale pravda, že se mě lidé ptali hlavně na věci, které nemůžeme na radnici ovlivnit. Převládala témata jako Terea nebo zdravotnictví,“ vyjmenoval. „Zde nemůžeme nic dělat. Snažím se pokaždé seniorům vysvětlovat, že dnes mají vše mnohem pohodlnější než v minulosti, ale oni to vidí ze svého pohledu.“

Dotazy se také točily okolo zrušené prodejny na chebském sídlišti Skalka. Jak starosta poznamenal, je částečná vina za zrušení prodejny také na zákaznících. Ve chvíli, kdy se totiž zhoršilo zásobování prodejny, začali i pro menší nákupy jezdit jinam. Nicméně se snad blýská na lepší časy, ve druhém pololetí by se na sídlišti mohla otevřít prodejna Normy. „Je to jen o podnikatelských aktivitách,“ doplnil starosta.

Setkání se zúčastnilo přibližně pětadvacet seniorů z Chebu. Kdo bude dalším hostem, je zatím v jednání.