Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kritické místo pohlídá kamera

Cheb - Mobilní kamerový bod přijde asi na 150 až 300 tisíc korun. Cena se odvíjí například podle rozlišení kamery.

9.1.2016
SDÍLEJ:

MĚSTO CHEB v současné době střeží osmnáct kamerových bodů. A mohl by přibýt ještě jeden, mobilní. Foto: Deník/ Václava Simeonová

Cítíte se v Chebu ohroženi? To je otázka, na kterou chtějí znát odpověď chebští městští policisté. Na svých webových stránkách proto zveřejnili dotazník a žádají obyvatele Chebu o jeho vyplnění. Podle odpovědí by pak v Chebu mohl přibýt jeden mobilní kamerový bod.

„Čím víc lidí pro nás dotazník vyplní, tím lépe," uvedl Oldřich Orság, velitel vnitřní služby Městské policie Cheb. Někteří si mohou říct, že je to zbytečné strážníci přece mají k dispozici statistiky, z nichž je patrné, ve kterých místech kriminalita bují. Jak ale Oldřich Orság vysvětlil, ne vždy se statisticky problematická místa shodují s lokalitami, ve kterých se lidé necítí bezpečně.

„Pokud z dotazníku vyjdou takové anomálie, zjišťujeme, proč tomu tak je." Policisté se nyní nejen ve své činnosti, ale i v dotazníku zaměřili na chebskou ulici 17. listopadu. „Vyhodnotili jsme ji jako rizikovou, a to hlavně kvůli prostituci a drogám. Nachází se zde navíc chátrající klášter, který byl jedním z epicenter žloutenky," vysvětlil.

Je tedy možné, že by byl umístěn nový mobilní kamerový bod právě zde. Policisté na něj chtějí žádat o dotaci Ministerstvo vnitra, které by mohlo poskytnout až 80 procent částky.

„Mobilní kamerový bod přijde asi na 150 až 300 tisíc korun. Cena se odvíjí například podle rozlišení kamery," doplnil Oldřich Orság s tím, že je pořízení mobilního kamerového bodu výhodné do budoucna. „Problematická místa se mění. Přesunutí mobilního bodu do jiné lokality ale není tak finančně náročné jak odinstalování a opětovné nainstalování klasického bodu," dodal.

Autor: Václava Simeonová

9.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení