Nepřehledná a nebezpečná. Tak mluví chodci i řidiči o křižovatce chebských ulic Osvobození a Písečná. Na její řešení je už zpracovaná studie, na další kroky už ale v chebské kase peníze nejsou.

Na křižovatku upozornila dvaatřicetiletá maminka Lucie z Chebu.

„Křižovatka je frekventovaná, ale bohužel dost nepřehledná. Problémy se netýkají jen přecházejících dětí či starších lidí, ale také řidičů.“ Podle jejích slov nastává problém například ve chvíli, kdy přijíždí motorista ulicí Osvobození 'zespoda'. „Je tam sice zrcadlo, to je pravda. Už v současné době, když jedete třeba ráno, tak je ale zamlžené.“ Větší problém pak nastává u školáků, kterou jsou při cestě do nebo ze školy roztěkaní. „Nejde jen o můj názor. Mluvila jsem o této lokalitě i s dalšími maminkami. I ty by si zde přály změnu.“

Ta ale podle všeho hned tak nenastane. „Podle informací z našeho odboru dopravy se o rekonstrukci této křižovatky, respektive zřízení přechodu pro chodce aktuálně neuvažuje,“ uvedla mluvčí chebské radnice Martina Kuželová. „Na řešení křižovatky je již zpracovaná studie, avšak vzhledem k finančním prostředkům prozatím nedošlo k přípravě dalších stupňů projektové dokumentace.“

Místní se shodují, že by pomohl alespoň dozor u přechodu, zvlášť v době, když děti přicházejí či odcházejí ze školy. „Častější kontrolu Městské policie Cheb u přechodů pro chodce, nejen v této lokalitě, určitě podporujeme,“ podotkla mluvčí.

„Slyšela jsem, že v některých městech s takovými problémy pomáhají i lidé, kteří jsou bez práce,“ navrhla jedno z řešení dvaatřicetiletá Lucie.