Krizový režim, který měl zavládnout v Karlovarské krajské nemocnici od příštího týdne, snad nebude potřeba. Alespoň v to doufají představitelé Karlovarské krajské nemocnice (KKN). Kvůli lékařům, kteří podali výpovědi v rámci výzvy Děkujeme, odcházíme, měl být provoz v karlovarské nemocnici centralizován a ve vzdálenějších budovách areálu omezen a mělo začít vyklízení jednotlivých oddělení.

„Nyní vyčkáváme, kolik lékařů vzhledem k dalšímu jednání stáhne své výpovědi a věříme, že krizový plán, tak jak byl dohodnut, bude moci být odsunut,“ informovala mluvčí KKN Zdeňka Marková o aktuální situaci.
„Jasno by mělo být do konce tohoto týdne. Pokud by se následně dělala nějaká opatření, pak by zřejmě byla jen dílčí, a to jak v Chebu, tak v Karlových Varech,“ poznamenala s nadějí.

Krizový plán také mluví o tom, že pacienti, kteří nepotřebují akutní péči, budou propuštěni do domácího ošetření nebo převezeni na lůžka následné péče. Nemocnice se soustředí na zajištění neodkladné péče a omezí operační zákroky.
Lékaři, kteří v nemocnici zůstanou, budou muset podle krizového scénáře pracovat za odcházející kolegy a vedení nemocnice je nechce přetěžovat. V rámci možností jim služby naopak hodlá optimalizovat.

Vypomoci s péčí o kriticky nemocné pacienty má podle uzavřené dohody také nemocnice v Sokolově a Ostrově. Kde a v jaké míře budou nemocní ošetřeni, se dozvědí na krizové telefonní lince. Lékařská služba první pomoci pro dětské pacienty bude fungovat bez omezení.
Podle hejtmana Josefa Novotného i ředitele Karlovarské krajské nemocnice Zdeňka Horáka je nemocnice schopna léčbu v krizovém režimu zajistit tři až čtyři týdny, pak už by to byl velký problém.

„Pak bychom museli omezit péči na minimum. Doufáme, že k tomu vůbec nedojde,“ zdůraznili hejtman i ředitel Horák. Zdravotní sestry nemocnice propouštět nehodlá. „Buď budou čerpat dovolenou nebo náhradní volno a navíc je potřebujeme přesunout na centralizovaná oddělení. Není naším záměrem je trestat za aktivitu, která nevzešla z jejich řad,“ vysvětlil Josef März, náměstek pro lékařskou péči karlovarské nemocnice.