VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krizový scénář nemocnice zvládne čtyři týdny. A potom?

Cheb, Karlovy Vary –Podle ředitele by pak musela být péče omezena na minimum. Doufá, že k tomu nedojde

18.2.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Jitka Dolanská

Krizový režim, který měl zavládnout v Karlovarské krajské nemocnici od příštího týdne, snad nebude potřeba. Alespoň v to doufají představitelé Karlovarské krajské nemocnice (KKN). Kvůli lékařům, kteří podali výpovědi v rámci výzvy Děkujeme, odcházíme, měl být provoz v karlovarské nemocnici centralizován a ve vzdálenějších budovách areálu omezen a mělo začít vyklízení jednotlivých oddělení.

„Nyní vyčkáváme, kolik lékařů vzhledem k dalšímu jednání stáhne své výpovědi a věříme, že krizový plán, tak jak byl dohodnut, bude moci být odsunut,“ informovala mluvčí KKN Zdeňka Marková o aktuální situaci.
„Jasno by mělo být do konce tohoto týdne. Pokud by se následně dělala nějaká opatření, pak by zřejmě byla jen dílčí, a to jak v Chebu, tak v Karlových Varech,“ poznamenala s nadějí.

Krizový plán také mluví o tom, že pacienti, kteří nepotřebují akutní péči, budou propuštěni do domácího ošetření nebo převezeni na lůžka následné péče. Nemocnice se soustředí na zajištění neodkladné péče a omezí operační zákroky.
Lékaři, kteří v nemocnici zůstanou, budou muset podle krizového scénáře pracovat za odcházející kolegy a vedení nemocnice je nechce přetěžovat. V rámci možností jim služby naopak hodlá optimalizovat.

Vypomoci s péčí o kriticky nemocné pacienty má podle uzavřené dohody také nemocnice v Sokolově a Ostrově. Kde a v jaké míře budou nemocní ošetřeni, se dozvědí na krizové telefonní lince. Lékařská služba první pomoci pro dětské pacienty bude fungovat bez omezení.
Podle hejtmana Josefa Novotného i ředitele Karlovarské krajské nemocnice Zdeňka Horáka je nemocnice schopna léčbu v krizovém režimu zajistit tři až čtyři týdny, pak už by to byl velký problém.

„Pak bychom museli omezit péči na minimum. Doufáme, že k tomu vůbec nedojde,“ zdůraznili hejtman i ředitel Horák. Zdravotní sestry nemocnice propouštět nehodlá. „Buď budou čerpat dovolenou nebo náhradní volno a navíc je potřebujeme přesunout na centralizovaná oddělení. Není naším záměrem je trestat za aktivitu, která nevzešla z jejich řad,“ vysvětlil Josef März, náměstek pro lékařskou péči karlovarské nemocnice.

18.2.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení