Po rekonstrukci silnice, které se říkalo tankodrom, volali obyvatelé i řidiči dlouhá léta. „Zdárně jsme dokončili etapu dvě a tři," informoval místostarosta Mariánských Lázní Martin Hurajčík s tím, že město vyšlo ve velké míře vstříc i místním občanům, kteří měli problémy s původním projektem. „Probíhaly změny stavby před dokončením," přiblížil místostarosta s tím, že došlo například k posunutí přechodu pro chodce. Ten totiž jedné z obyvatelek původně zasahoval přímo do vjezdu na její pozemek. Nyní se podle jeho slov dolaďují poslední drobné nedostatky. „Vyšli jsme ve velké míře vstříc občanům, kteří měli jisté problémy s původním projektem. Probíhaly změny stavby před dokončením. Rekonstrukce Palackého by měla pokračovat v letošním roce posledním úsekem, křižovatkou U Kovárny."

Zde původně přemýšlelo město, že vybuduje kruhový objezd. „Nakonec jsme od tohoto záměru po debatách upustili," uvedl Martin Hurajčík. Kruháč by totiž opravy neúměrně prodražil a Mariánské Lázně díky stykové křižovatce ušetří miliony korun. „Není tam tak velký provoz, aby musela být kruhová křižovatka z jiného důvodu než estetického," řekl Martin Hurajčík s tím, že do ulice navíc přibude několik dalších parkovacích míst.

Rekonstrukce Palackého ulice se podle místostarosty setkala s vesměs kladnými ohlasy. „Většina lidí, když viděla finální stav, je spokojena. Věříme, že to přispěje k větší bezpečnosti a zatraktivnění této lokality."

Předcházející dvě etapy vyšly město na přibližně pětadvacet milionů korun. Za první etapu zaplatí Mariánské Lázně jedenáct milionů korun. „Rekonstrukce bude hotová o rok dřív, než jsme původně plánovali," doplnil místostarosta s tím, že hotovo mělo být až příští rok. Poslední část oprav začne v srpnu a hotovo by mělo být už letos na podzim.