Pomoc hasičů v noci byla nutná v celém Karlovarském kraji, nejvíce výjezdů bylo na Sokolovsku. Pod náporem těžkého, mokrého sněhu popadaly stromy například v Bochově, Nejdku, v Březové na Sokolovsku, Oloví, Jindřichovicích, Tatrovicích, Rotavě, Stříbrné, Kraslicích, Rovné, Horním Slavkově či v Mariánských Lázních, Plesné, Lubech.

„Ve dvou případech hasiči poskytovali zdroj náhradní energie po výpadku,“ doplnil k výjezdům mluvčí hasičů Martin Kasal. „V Josefově to bylo pro zajištění kyslíkového přístroje pro pacienta, v Krajkové pro zajištění tepla v chovu drůbeže,“ upřesnil. Všechny zásahy se naštěstí obešly bez zranění.

Přes noc napadne na hřebenech hor až 20 centimetrů nového sněhu
Přes noc napadne na hřebenech hor až 20 centimetrů nového sněhu

Ani úterní ráno nenechalo hasiče odpočinout si. „Stále vyjíždíme k dalším ohlášeným událostem, aktuálně jsme zasahovali u 137 událostí,“ informoval za HZS KV Lukáš Černý s tím, že v Chodově a na Kraslicku způsobilo sněžení dlouhodobé výpadky elektrické energie.

Bez proudu bylo ráno 24 tisíc domácností. „Máme hlášeno 18 poruch na vysokém napětí, a to především v podhorských oblastech. Kvůli mokrému a těžkému sněhu se lámou větve stromů, které následně padají na vedení. Větve mají ještě stále listí, a proto jsou velmi těžké. Na obnově elektrického proudu usilovně pracujeme,“ hlásila v úterý ráno mluvčí společnosti ČEZ Soňa Holingerová.

Podle údajů meteorologů napadlo v noci na úterý až 10 centimetrů nového sněhu, v Krušných horách až 15 centimetrů. A sněžit bude i v úterý. „Dnes čekejte velkou oblačnost s občasným sněžením. Odpoledne se od severozápadu bude ochlazovat a v podvečerních hodinách se začne vytvářet náledí a zmrazky,“ varuje na svém facebookovém profilu Český hydrometeorologický ústav.