Deník na návštěvěDeník na návštěvěZdroj: Deník

Vrcholnou akcí jsou Drmoulské slavnosti, které se v loňském roce konaly už po 22. „Měli jsme štěstí, že i loni se díky rozvolnění mohly slavnosti konat,“ uvedl starosta Drmoulu Josef Švajgl. Loňská akce byla navíc rozšířena o dětský den, který se v tradičním termínu uskutečnit nemohl.

Drmoulské slavnosti ale nejsou jedinou akcí, kterou v obci pořádají. Hned na začátku loňského roku se obec rozhodla poprvé uspořádat novoroční setkání. „Letos bohužel kvůli covidu nebylo, ale první ročník měl nečekaný úspěch. Dorazilo zhruba 150 lidí. Zrekapitulovali jsme události předešlého roku. Nečekali jsme tak velký úspěch,“ řekl starosta.

Velmi oblíbenými akcemi jsou také vítání občánků, Masopust, Velikonoční dílny, rozsvěcení vánočního stromu nebo zpívání u jesliček. Blížící se stavění májky zřejmě také nebude. „Už v loňském roce se nám podařilo s dobrovolnými hasiči májku postavit tak, aby byla tradice zachována. Letos se o to pokusíme znovu, i když opět bez doprovodného programu,“ zdůraznil starosta.

Nezahálí ani místní školáci, kteří se tradičně zúčastňují masopustního průvodu, vynášení Morany nebo průvodu duchů. Klub žen zase pořádá například výstavu svých výrobků v místním kulturním domě. Hojně navštěvovanou akcí je také ples dobrovolných hasičů.

Všechny letošní akce ale stopl koronavirus. „Věřím, že se nám všem podaří během jarních a letních měsíců pomalu vrátit do našich starých kolejí a nic z toho, jak žijeme nyní, se už opakovat nebude. Věřím, že by se nám pak mohlo podařit potkat se na 23. Drmoulských slavnostech, které mají rezervovaný vždy první víkend v září,“ uzavřel Josef Švajgl.