„Příprava na výstavu je v plném proudu, z naší strany se vše ladí tak, aby zaujala,“ sdělil Tomáš Balšán, Ondřejův otec. Synovi s výstavou pomáhá.

Ondřej Balšán v ašském kulturním centru ukáže hostům část své sbírky. „Celá akce se jmenuje Ašské kostičky a připravili jsme na ni i soutěž pro děti v různých věkových kategoriích. Odměnou jim budou ceny, samozřejmě v podobě stavebnic Lega. Chtěl bych touto cestou poděkovat partnerovi, který nám pomohl tyto ceny pořídit, jedná se o společnost Ašské služby. Děkuji i dalším lidem, kteří nám s přípravou pomáhali,“ uvedl Tomáš Balšán.

Aby výstava zaujala široké spektrum návštěvníků, bude složena z několika různých expozic modelů Lego.

Jakub Jestřáb z Chebu absolvoval střední zdravotnickou školu a následně Zdravotně sociální fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.
Dezinfekce je na táborech běžnou součástí, říká lektor

„Velkou část výstavy budou tvořit modely Lego Star Wars. Úplně poprvé na výstavě budou moci lidé vidět mohutný křižník, který měří 1,2 metru, široký je 50 centimetrů a na výšku má 40 centimetrů. Celková váha modelu je 12 kilogramů,“ sdělil Ondřej Balšán.

Dále návštěvníci na výstavě uvidí Lego městečko ze setů z 80. a 90. let, včetně jezdících vláčků. Jednu část podívané bude tvořit sbírka MOC Batmobilů, filmové série Indiana Jones, Simpson, Harry Potter a dalších. Chybět nebudou ani pohyblivé modely Technic, ovládané pomocí chytrého telefonu. Výstava začne 21. července od 10 hodin a potrvá až do 16. srpna.