Oprava vnější části kostela vyšla celkem na dvanáct milionů korun a trvala deset let. Pokud všechno půjde podle plánu, začnou stavebníci v příštím roce opravovat vnitřek kostela. Stavba je chráněná jako kulturní památka České republiky.

„Kostel se dočkal během deseti let nové střechy, nové fasády a kompletního odvodnění,“ sdělil starosta obce Poustka Jan Ryba. „Necháváme si nyní zpracovat restaurátorský průzkum na vnitřní fasádu, omítky a náhrobky. Během měsíce budeme soutěžit firmu, která nám stavební práce provede. Zároveň budeme podávat žádost do programu na záchranu historických památek kulturního dědictví,“ poznamenal starosta.

Nejdříve budou stavebníci začínat s fasádou a následně se budou věnovat dalším vnitřním památkám.

„Pokud všechno půjde podle plánu, bude vnitřek kostela opravený během následujících tří až čtyř let,“ dodal Jan Ryba. Součástí kostela je i unikátní kazetový strop, který už odborníci opravili. „Strop je samonosný, třípatrový,“ poznamenal starosta Poustky.

Ilustrační foto
Ve Františkových Lázních zavedli hygienici kvůli koronaviru mimořádná opatření

Římskokatolický kostel svatého Wolfganga byl postaven v letech 1470 až 1478 v pozdně gotickém slohu a v roce 1721 barokně přestavěn na náklady města Cheb. „V kostele jsem několikrát byla a má úžasnou atmosféru. Koná se tam řada akcí a schází se tam lidé z obce,“ uvedla Jana Červenková z Chebu.