Stavební práce na kuželně v centru Aše jsou v tuto chvíli v plném proudu. Celkové náklady na realizaci stavby dosáhnou necelých dvanácti milionů korun. Hotovo má být v polovině září.

„Stavba se nachází v ašské ulici Gustava Geipela. Cena díla činí 11,55 milionu korun," uvedl mluvčí ašské radnice Milan Vrbata.

Stavba nové kuželny začala již na jaře letošního roku. Uvnitř budovy vznikne kuželkářská čtyřdráha, šatny, sociální zařízení, prostor pro občerstvení a klubovna.

Dodávku a montáž kuželkářské čtyřdráhy zajistí vítěz druhého výběrového řízení a její cena je 2,245 milionu korun mimo stavbu.

Na tuto investici mělo město v rozpočtu města připraveno 20 milionů korun. Na stavbu nezískala Aš dotaci z ROP Severozápad, a tak přistoupila na to, že si ji postaví za vlastní prostředky.

„V těsné blízkosti budoucí kuželny roste už několik týdnů druhá stavba, kterou je přístavba tělocvičny ve směru do ulice Gustava Geipela. Realizační náklady dosáhnou 6,649 milionu korun a stavební práce na této stavbě skončí 31. srpna. Přístavbou stávajícího objektu vzniknou nové prostory se sociálním zařízením," poznamenal mluvčí ašské radnice. Stavbou kuželny se město Aš snaží umožnit ašským hráčům kuželek účast ve vyšších soutěžích, kde je právě podmínkou čtyřdráha. Budova kuželny bude mít celkové rozměry 45 metrů krát 15 metrů.