Začátek školního roku se v Bečově uskuteční jako v každých jiných městech a neohrozí ho tak ani spor, který vygradoval minulý týden mezi odcházející ředitelkou základní školy Marií Kulawiakovou a starostkou města Olgou Halákovou. Bouřlivá atmosféra v Bečově sice ještě neutichla, ale vedení radnice už našlo za Kulawiakovou náhradu. Ta dala výpověď ke konci srpna a z bečovské školy odešla s dalšími pěti učiteli.

Předávání veškeré agendy začalo na bečovské základní škole už tuto středu. „Rada města určila fyzickou osobu, která bude zodpovědná za toto převzetí. Tímto člověkem je Jana Brožová z Otročína, která dříve byla u nás na škole ředitelkou,“ uvedla starostka, která se tohoto aktu zúčastnila společně s další bečovskou radní Miladou Beerovou.

Ve středu bylo zároveň na základě rozhodnutí rady podepsáno jmenování nové ředitelky základní i mateřské školy, a to na dobu určitou, než bude vyhlášeno na tuto funkci výběrové řízení. To bude podle Halákové vyhlášeno v nejbližších dnech.
„Jmenování přijala Jitka Rudolfová. Nyní se navíc uskutečňují rozhovory s lidmi, kteří se zajímají o práci učitelů u nás ve škole. Začíná se také připravovat rozvrh vyučování, a to vše pod vedením mým, rady i pedagogů,“ doplnila starostka.

Školní rok začíná pro zdejší prvňáčky dnes v 7,30, kdy budou přivítáni na radnici. Redaktoři Deníku se sem v tento den chystají, aby promluvili s oběma tábory.