Takový zájem, jako byl o Den otevřených dveří v karlovarském sídle Českého červeného kříže (ČČK) v Drahovicích, jeho ředitelka Dana Sládková ani nepředpokládala. Jen do druhé odpolední hodiny navštívilo centrum dvacet lidí, kteří si návštěvu pochvalovali.
Zranění Naděždy Jandové, která na akci byla jednou z figurantek, působila opravdu hrozivě. Líčení ošklivé rány se zájmem sledoval i jeden z návštěvníků Adam Ščerba. „Přišel jsem sem jen ze zvědavosti. Ale je to hodně zajímavé,“ konstatoval.

Právě první pomoc byla hlavním důvodem, proč ČČK akci pořádal. „Bylo to poprvé, ale chtěli bychom v tom pokračovat, aby se Den otevřených dveří stal tradicí,“ uvedla ředitelka Sládková.
V centru mohli lidé vidět zranění oka či otevřenou zlomeninu, přičemž mohli i sami poskytnout první pomoc. Spíše se ale jen dívali. „Někteří se ale ptali na kurzy první pomoci,“ poznamenala oblastní ředitelka ČČK.
První pomoc ale nebyla to jediné, proč bylo centrum tuto sobotu otevřené. Lidé se zde mohli poradit v sociální oblasti, ale donesli také spoustu oblečení. Nikdo ale nevyužil příležitosti, aby si pro nějaké ošacení došel.

(jako)