Fotbalový klub Kamp – Doubí se potácí ve velkých finančních problémech. Byl na něj vyhlášen konkurz. Klub tak nemůže získat sponzora, nemůže přijmout dotace a podle všeho má před sebou i velmi složitou budoucnost. Kdo za to může? Fotbaloví činovníci zmiňují pouze jedno jméno. Karlovarský radní Radek Novák (ČSSD). Novák je totiž klubovým jednatelem.

„O tom, že je klub v konkurzu, velmi dobře víme. Navíc nemá odevzdané účetnictví a zatím není jasné, zda se mu podaří dokončit okresní soutěž. Byli jsme ovšem ujištěni, že tyto potíže jsou pouze dočasné. Zatím však tomuto tvrzení ale nenasvědčuje,“ uvedli žástupci Českomoravského fotbalového svazu v Karlových Varech.

Samotní fotbalisté raději mlčí

Co se vlastně ve fotbalovém klubu v Doubí stalo, o tom sami sportovci hovoří jen velmi neradi.
„Náš klub je v konkurzu, ale více vám neřekneme. Jednatel se zapírá, telefony nebere a jednání s ním je tak velmi složité. Musíte se zeptat přímo jeho,“ uvedli fotbalisté z klubu Kamp – Doubí.

Radní Novák ovšem důrazně popírá, že by byl fotbalový klub Kamp v Doubí v konkurzu. „To ní žádná pravda. Klub je občanským sdružením, a to být v konkurzu nemůže. O ničem takovém nevím,“ poznamenal Novák tuto středu a slíbil, že zjistí, jak se věci skutečně mají. Telefon pak už redakci nezvedal a neodpověděl ani na SMS zprávu. A včera odletěl na několik dní do USA.

Není to první Novákův problém

Není to ovšem poprvé, co byl na společnost, kterou vedl tento karlovarský radní, vyhlášen konkurz. Právě kvůli konkurzům a finančním problémům se Novák nemohl stát ani jednatelem městské společnosti KV Arena. Na doby, kdy podnikal, například nevzpomínají vůbec rádí představitelé obce Stružná. Radek Novák byl přitom toto úterý jmenován šéfem Integrovaného plánu rozvoje města, v rámci něhož získá krajské město stovky milionů korun z Evropské unie.

Radní Karlových Varů Radek Novák (ČSSD) působil v několika firmách. Na společnosti BGI a Šumavu–Tourist byla před časem uvalena likvidace, na Šumavu – Tourist dokonce i konkurz. Jak informoval Novákův bývalý partner z těchto firem a jeho kamarád Adam Šlechta (ČSSD), obě společnosti nakonec zanikly.

„Tyto společnosti stavěly byty, výstavbu měl zafinancovat soukromý investor. Šlo o lokalitu chráněné oblasti na Šumavě. Investor však neplnil závazky uzavřené ve smlouvě, na výstavbu měl jen osm procent z celkových finančních prostředků. S Radkem jsme se to snažili dát do pořádku, ale nezvládli jsme to. Firmy šly do likvidace a zbývající majetek ve výši 1,8 milionu korun byl rozdělen mezi věřitele,“ vylíčil anabázi Šlechta, který přiznal, že tuto kauzu vyšetřovala policie a v rámci ní bylo podáno až třicet trestních oznámení. Vše bylo zastaveno.

Stružná by mohla také vyprávět…

„O Radku Novákovi mi raději ani moc nemluvte,“ uvedl právník Radan Večerka, manžel starostky Stružné.
„Byl jednatelem firmy Studio 8, která se u nás zapletla do maléru s dotacemi. Dělala tu stavební dozor na kanalizaci. V konečné fázi požadovala vyfakturovat 800 tisíc korun za práce, které ale neodvedla,“ vyprávěl Večerka. Obec tak dala návrh na exekuci této společnosti a donutila jí peníze Stružné vrátit.

Večerka se zhrozil, že Novák je šéfem programu, díky němuž mají Karlovy Vary čerpat stovky milionů korun z Evropské unie. „To nemyslíte vážně! Radil bych karlovarským radním, ať se podívají na Stružnou,“ dodal.
Šlechta sice nepůsobil v této firmě, ale má o případu přehled. „Uvedené práce společnost odvedla. Je ale pravda, že byly oceněny v tržních hodnotách. Tato kauza však není u konce. Studio 8 se chce soudit dále,“ podotkl Šlechta, který doplnil, že aby firma Studio 8 mohla zaplatit dluh ve výši 800 tisíc korun, musela prodat svůj majetek – dvacet šest bytů, které vlastnila na různých místech kraje.

(jako, iva)