Už více než rok je pro veřejnost uzavřená Goethova vyhlídka v Karlových Varech. Nyní by se měla situace změnit. Vedení karlovarského magistrátu našlo po několika výběrových řízeních konečně nájemce, který má objekt spravovat deset let. Jenomže ten má podle mluvčího radnice Lukáše Pokorného výhrady k nájemní smlouvě mezi ním a městem, které vyhlídku vlastní. K jejímu podpisu by tak mělo dojít nejdříve v září.

„Rada města už 20. května rozhodla o vítězi výběrového řízení. Tím se stala společnost Gastro - Vimayla, která nabídla za roční nájem vyhlídky 60 tisíc korun bez DPH. Jako podnikatelský záměr uvedla, že zde chce zřídit restaurační zařízení, zachovat provoz rozhledny, pořádat kulturní činnost a chce tu mít sídlo firmy,“ informoval Pokorný.

Na základě rozhodnutí rady má nájemce splnit i následující podmínky: společnost provede každoročně stavební práce podle požadavků města v hodnotě 240 tisíc korun, a to po celou dobu trvání nájmu, navíc má během deseti let do objektu investovat deset milionů korun. Právě s těmito podmínkami ale společnost nesouhlasí.

„Gastro - Vimayla objekt ještě fyzicky nepřevzala. Dojednávají se záležitosti ohledně financování rekonstrukce, i když jsou obsahem usnesení rady města. Ve čtvrtek se kvůli tomu sešel externí právník radnice Tomáš Ficner s nájemcem a společně řešili smlouvu,“ vysvětlil mluvčí.

Podle něho už nájemce smlouvu připomínkoval a nyní se musí přepracovat. „K podpisu smlouvy by tak mohlo dojít začátkem září,“ dodal.
Ladislava Jendruchu ze společnosti Gastro - Vimayla, který pochází ze Slovenska, se redakci nepodařilo kontaktovat. O Goethovu vyhlídku měla zájem i karlovarská společnost Helmer Fellner, která zde chtěla zřídit i muzeum těchto dvou architektů.