Devět golfových hřišť nabízí v současnosti Karlovarský kraj. I to je důkaz toho, že golf se stává jedním z lákadel cestovního ruchu v našem regionu. Navíc se chystá výstavba dalšího u Habartova v rámci rekultivačních prací po dolové těžbě. Podobné tomu, které vzniklo před časem v Sokolově a jehož vlastníkem je Sokolovská uhelná.

Krásné počasí vylákalo letos golfisty na hřiště už koncem dubna. Včera se například právě na sokolovském hřišti konal II. ročník turnaje Piano Cup. „Jednalo se o jednodenní turnaj open s postupným startem. Startovní listina byla plně obsazena,“ řekl deníku sekretář sokolovského golfového klubu Pavel Drda.. Ten si zároveň pachvaluje zdejší práci s mládeží. „Od roku 2006, kdy jsme hřiště v Sokolově otevřeli, u nás stavíme především na vytvoření podmínek pro začátečníky a tedy i děti. Díky pomoci Sokolovské uhelné zde systematicky pracujeme s jednotlivými mládežnickými kategoriemi pod dohledem profesionálních trenérů,“ řekl Drda. Zároveň zdůraznil, že už zítra se tu uskuteční první ze série turnajů TCM (Tréninkových center mládeže). Z 286 členů sokolovského golfového klubu je 78 dětí a to ještě tento počet nezahrnuje tzv. přípravku.

Kromě tradičních hřišť v regionu, kam patří především to karlovarské v Olšových Vratech, nebo mariánskolázeňské, patří mezi špičková hřiště i to v Cihelnách. Dále jsou na Karlovarsku k dispozici hřiště v Hájích, u Kláštera v Teplé nebo na dostihovém závodišti ve Dvorech. Na Chebsku pak v Lubech a Hazlově.

„Golf je pro region velkým lákadlem pro turisty,“ řekl hospodář Golf Royal Clubu v Mariánských Lázních Václav Lojín.