Karlovarský klub Husovka, který je znovu otevřen po dobu festivalu, své štamgasty nejprve šokuje. Oblíbené pivo zde totiž netočí. Husovka, kterou si od města na deset dnů pronajala pražská společnost Wine Club, totiž pozměnila sortiment. Dominantním nápojem je zde víno. A o vyznavače tohoto opojného moku nemá Filmová vinárna Bokovka, jak se nyní Husovka nazývá, žádnou nouzi. Občas sem zabrousí i Jiří Bartoška, prezident festivalové přehlídky. Zřejmě ví, že tato vinárna ho nezklame. Jak by ne, vždyť Bokovku v Praze, a nyní i v Karlových Varech, provozují jeho přátelé, David Ondříček, Jan Hřebejk, Anton Stano, Aleš Najbrt, Jan Bejšovec a Stanislav Diviš.

Kromě vnitřních prostor Husovky, které se rozsvítily po novém vymalování na bílo, má Bokovka od města pronajatou i předzahrádku. Na rozdíl od loňského roku zde nocí neduní žádné kapely a nesvítí žádná ohňová show. Bokovka zvolila komornější outfit a azyl uprostřed lázeňského města, pár metrů vzdálený od Grandhotelu Pupp, je to vskutku úžasný.

Ve vinárně Bokovka holdují kromě vína i umění. Během festivalu zde své velkoformátové fotografie vystavuje Lukas Golda. Téma? Víno, jak jinak?
Provoz ve Festivalové vinárně Bokovka skončí s posledním filmem letošního festivalu. Pronájemce, kterého radní vybrali jako výherce výběrového řízení, odstoupil, a Husovka tak znovu zůstane uzavřena. Škoda. Alespoň jako ´bokovku´ by si ji někdo pronajmout mohl…