Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Karlovarská nemocnice projde další fází modernizace

Karlovy Vary - Další spory v nemocnici

8.6.2008
SDÍLEJ:

Demolice. V těchto místech vyroste nový pavilon akutní medicíny a centrálního příjmu. Dům na snímku bude zbourán. Objekty, které už nemocnice nebude v budoucnu využívat, prodá.Foto: DENÍJ/Jana Kopecká

Do sporu s primáři se opět dostalo vedení Karlovarské krajské nemocnice (KKN). Ti poukazují na to, že projekt na nový pavilon akutní medicíny a centrálního příjmu, který se má začít budovat na sklonku letošního roku, je nekvalitní. „Původní projekt, na němž se pracovalo od roku 2001, byl krajskými politiky opět shozen ze stolu. Nově předloženou studii považuji za odborně zcela nesmyslnou a nevhodnou. Navíc je zdravotníkům předkládána pozdě, direktivně a formálně, bez pečlivé přípravy a analýzy,“ uvedl Roman Brázdil, primář ARO. Tomu nejvíce vadí, že kraji stále chybí koncepce zdravotnictví, není stanoveno, kolik nemocnic v kraji chceme mít, jaké obory a jaký rozsah péče se v nich budou poskytovat.

Výkonný ředitel KKN Jan Ferenc ale považuje výhrady primářů za neobjektivní. „Původní projekt jsme využít nemohli, protože je prostě příliš drahý a 1,5 miliardy nemáme. Musíme se vejít do čtyř set milionů, které nám na nový pavilon poskytne kraj. Vybavení tohoto špičkového pracoviště, které bude stát 250 milionů, bude hrazeno z Regionálního operačního programu,“ vysvětlil Ferenc. Ten dodal, že s primáři o novém pavilonu přesto vedení KKN diskutuje a dle jejich požadavků například už zvýšilo počet operačních plně klimatizovaných sálů ze čtyř na šest. „Z osmdesáti procent už jsme se s primáři shodli. Nemůžeme polemizovat o velikosti stavby, ale o funkčnosti a naplněnosti jednotlivých pater se bavit můžeme,“ řekl.

Nového pavilonu akutní medicíny a centrálního příjmu by se noví pacienti mohli dočkat už v roce 2010. Stavba by podle zdravotního ředitele KKN Jiřího Štefana neměla do chodu nemocnice razantněji zasáhnout.

„Opustíme tři budovy, které zbouráme. Budou to objekt ředitelství, pracoviště lékařské služby první pomoci a diabetologie. Náhradní prostory už máme vytipovány,“ vysvětlil Jiří Štefan. Budovy, které už nemocnice využívat nebude, odprodá. Otazník nyní visí nad heliportem. „Zatím není definitivně rozhodnuto. Jasno bude do měsíce. Musíme vědět, zda nosnost budovy je pro vrtulníky dostatečná,“ vysvětlil Ferenc. Oba ředitelé se shodli na tom, že největším problémem bude zajištění kvalifikovaného personálu, který si zdravotnické pracoviště evropských parametrů bezpodmínečně vyžaduje.

(jako)

Místo události:
8.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

Svátek naturální kulturistiky a fitness si užili fanoušci v hotelu Thermal, kde byl na pořadu ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.
48

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Strážníci zadrželi hledaného muže

Cheb – Strážníci z Chebu zadrželi hledanou osobu.

Z kapsy mu ukradla plnou peněženku

Cheb – Velmi hbité ruce má nejspíš třicetiletá žena z Chebu – patrně ale asi trochu jinak, než si původně myslel šofér, který se s ní dal na parkovišti do řeči…

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Cheb – Kabelky, peněženky, pásky nebo třeba peněženky patří ke zbožím, které se stále často padělá. Důkazem je i poslední zátah karlovarských celníků z minulého týdne na tržnici Asia Dragon Bazar na Svatém Kříži u Chebu.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení