Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Personální zemětřesení v krajské nemocnici

Karlovarský kraj — Rada kraje odvolala ředitele v Karlových Varech, Chebu i Sokolově k 31. prosinci a pověřila řízením nový management.

19.12.2008
SDÍLEJ:

Začalo to před rokem. Tehdy lidé vyšli kvůli krizi v nemocnici do ulic a podpořili lékaře v jejich požadavcích. Rok poté řeší situaci v nemocnicích lékaři s politiky, s nimiž jsou v koalici.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

Po odchodu manažerů z České zdravotní, která krajskou nemocnici řídila dva roky, opouštějí své posty všichni ředitelé. Krajská rada odvolala z funkce generálního ředitele KKN Jana Ference, ředitele karlovarské nemocnice Jiřího Štefana, ředitelku sokolovské nemocnice Věru Procházkovou i chebského ředitele Kamila Kastnera.

Radní zároveň schválili novou strukturu vedení krajské nemocnice.

„Valná hromada, kterou tvoří rada kraje, pověřila výkonem funkce generálního ředitele krajské nemocnice Jiřího Fojtíka, a to do doby výběrového řízení. Ekonomickou ředitelkou byla jmenována Ivana Svobodová, ředitelem pro lékařskou péči Filip Berger. Provozně technickým ředitelem bude Anna Bauerová a ředitelkou pro ošetřovatelskou péči Marie Bartíková,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný (ČSSD).

Hejtman doufá, že nové vedení situaci v nemocnicích výrazně zklidní.

Podle krajské radní pro zdravotnictví Bereniky Podzemské jsou tyto změny vedeny snahou o centralizaci a zjednodušení řízení nemocnice. „Na personálního ředitele, což je úplná novinka v naší koncepci, bude vypsán kokurz. Teď už do řízení nemocnice budeme zasahovat co nejméně, aby lidé měli klid na práci,“ uvedla Podzemská.

Ředitelé Kastner a Procházková vnímají své odvolání jako pomstu. „Ani se mi to nechce moc komentovat, jsem ale realista a podobný krok jsem po zveřejnění povolební koalice a změnách ve vedení kraje čekal. Hnutí doktoři se nijak netajilo tím, že Procházková a Kastner nemají ve vedení nemocnice co dělat,“ uvedl Kastner. Stejný názor má i Věra Procházková. „Určitě to vnímám jako pomstu, především od Hnutí doktoři. Za poslední rok jsme udělali velký kus práce,“ zdůraznila odvolaná ředitelka.

To ale vyvrací Podzemská, podle níž je situace v krajském zdravotnictví velmi špatná. „Neexistuje koncepce, akutní lůžkovou péči v kraji řeší slepenec třech nemocnic. Z minulé éry má nemocnice ztrátu 120 milionů a obrovský vnitřní dluh z doby, kdy se do objektů neinvestovalo. Budovy stavebně ani technicky nevyhovují, řada z nich je v havarijním stavu. Ve všech nemocnicích je kritický nedostatek personálu. Jsou zavřena celá oddělení a redukovaná intenzivní lůžka. To vede ke klesající úrovni zdravotní péče a zhoršuje se i její dostupnost,“ zdůraznila radní Podzemská.

Další dva odvolaní ředitelé, Jiří Štefan a Jan Frenc, berou výpověď s klidem. „Muselo k tomu dojít. Změnila se organizační struktura, byl to plánovaný krok,“ uvedl Štefan. „Beru to zcela normálně. Když mě v týmu nechtějí, pak nevím, co bych tady dělal,“ dodal Ferenc.

Nově jmenovaný generální ředitel Jiří Fojtík se kromě ekonomiky chce zaměřit na zlepšení personální situace v nemocnici. „To bude těžiště mé práce,“ uvedl Fojtík.
Vedení nemocnic
Nové organizační schéma managementu krajské nemocnice ruší místa ředitelů jednotlivých nemocnic v kraji. Nahradí je náměstci pro lékařskou péči: V Karlovarské nemocnici Roman Brázdil, v Sokolově Zuzana Fialová a Chebu Pavel Kopecký.

Autor: Ivana Kalinová

19.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

Svátek naturální kulturistiky a fitness si užili fanoušci v hotelu Thermal, kde byl na pořadu ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.
48

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Strážníci zadrželi hledaného muže

Cheb – Strážníci z Chebu zadrželi hledanou osobu.

Z kapsy mu ukradla plnou peněženku

Cheb – Velmi hbité ruce má nejspíš třicetiletá žena z Chebu – patrně ale asi trochu jinak, než si původně myslel šofér, který se s ní dal na parkovišti do řeči…

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Cheb – Kabelky, peněženky, pásky nebo třeba peněženky patří ke zbožím, které se stále často padělá. Důkazem je i poslední zátah karlovarských celníků z minulého týdne na tržnici Asia Dragon Bazar na Svatém Kříži u Chebu.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení