Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zdravotnictví v kraji hrozí potíže

Chebsko - Vyhrocenou situací se zabývali krajští radní i karlovarský primářský sbor

28.12.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Jitka Dolanská

Někteří lékaři a zdravotníci Karlovarské krajské nemocnice (KKN), jejíž součástí je i chebská nemocnice, jsou rozhodnuti podat 4. ledna výpověď. Chtějí tak protestovat proti výsledku výběrového řízení na nové vedení KKN. Vyhrocená situace ve zdravotnickém zařízení samozřejmě znepokojuje také pacienty.

Radní Karlovarského kraje narychlo svolali mimořádnou tiskovou konferenci k aktuální situaci v KKN. Stav je skutečně vážný. Primář chirurgie v Karlových Varech Stanislav Kubín nepřijal své jmenování zdravotním ředitelem ani funkci člena představenstva.
Důvodem byla prostá aritmetika, kdy si spočítal, že by společně s ředitelem karlovarské nemocnice Jiřím Štefanem prakticky nemohli ovlivňovat vývoj a další směrování krajské nemocnice. Z představenstva abdikoval zároveň i Štefan. K tomu přišla další rána v podobě rezignace člena dozorčí rady Hynka Bureše.

Tiskovku na kraji otevřel hejtman Josef Pavel. „Karlovarská krajská nemocnice byla, je a i nadále bude veřejnou nemocnicí, kterou nechceme privatizovat,“ reagoval na obavy lékařů, které se objevily v médiích.

K rezignacím uvedl: „Samozřejmě, že chceme, aby karlovarská nemocnice měla své zástupce v orgánech společnosti a v tomto směru chápu kroky karlovarských jako nešťastné. Představa, že Karlovarští ovládnou veškeré orgány, je mylná.“ Podobně hovořil i radní pro zdravotnictví Jiří Mutinský: „Nerozumím obavám z privatizace a vyzývám karlovarské lékaře k návrhu na řešení situace.“
Nově jmenovaný člen představenstva za Karlovarský kraj, radní pro zemědělství Luboš Orálek , oznámil, že novou předsedkyní dozorčí rady je Věra Procházková, ředitelka sokolovské nemocnice, a místopředsedou Jan Ferenc, vybraný nový výkonný ředitel krajské nemocnice.
Na otázku, jak chce představenstvo současnou napjatou situaci řešit, Orálek odpověděl: „Nemáme připravený žádný krizový plán, budeme to řešit operativně.“ Ve hře je totiž naplnění katastrofického scénáře vyplývajícího z prohlášení primářského sboru, vrchních sester a zdravotníků karlovarské nemocnice.

Primářský sbor karlovarské nemocnice se sešel odpoledne a poté se jasně vyjádřil, že bude i nadále postupovat jednotně. Kromě primářů Kubína (chirurgie) a Žáka (interna) se připravují abdikovat na své primariáty i ostatní. „Čekáme, s čím nyní kraj přijde, oni naše požadavky znají a horký brambor je na jejich straně,“ řekl po primářském sboru Kubín.

Předvánočním výsledkem tedy je, že v orgánech KKN není z karlovarských lékařů nikdo, až na Tomáše Pospíšila, primáře kožního oddělení. Ten ovšem v dozorčí radě zůstal se slovy: „Tu radost jim neudělám,“ a jednoznačně se vyjádřil, že stojí na straně karlovarských lékařů. Po Novém roce se chtějí primářský sbor, lékaři a sestry karlovarské nemocnice sejít a situaci řešit.
„Spory ve vedení krajské nemocnice se mi vůbec nelíbí,“ vyjádřil se senior Václav Nový z Chebu. „Celý život si poctivě platím ´zdravotní´ a teď abych se obával o to , zda vůbec dostanu odpovídající zdravotní péči. Nemyslím si, že například v Chebu se v nemocnici udrží kvalitní lékaři. Ta nejistota je nutí hledat si uplatnění jinde,“ povzdechl si.

28.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

Svátek naturální kulturistiky a fitness si užili fanoušci v hotelu Thermal, kde byl na pořadu ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.
48

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Strážníci zadrželi hledaného muže

Cheb – Strážníci z Chebu zadrželi hledanou osobu.

Z kapsy mu ukradla plnou peněženku

Cheb – Velmi hbité ruce má nejspíš třicetiletá žena z Chebu – patrně ale asi trochu jinak, než si původně myslel šofér, který se s ní dal na parkovišti do řeči…

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Cheb – Kabelky, peněženky, pásky nebo třeba peněženky patří ke zbožím, které se stále často padělá. Důkazem je i poslední zátah karlovarských celníků z minulého týdne na tržnici Asia Dragon Bazar na Svatém Kříži u Chebu.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení