VYBRAT REGION
Zavřít mapu

"Škoda, že ta cena není kolektivní," shodly se všechny tři osobnosti kraje

Karlovarský kraj - Ředitelka krajského muzea Eva Dittertová se stala osobností kraje

24.11.2008
SDÍLEJ:

Unikátním sklářským dílem z Moseru si po letošním vyhlášení výsledků ankety „Osobnost Karlovarského kraje“ své kanceláře vyzdobí (zleva): kardiolog Michal Paďour, ředitelka krajského muzea Eva Dittertová a jednatel společnosti Rotas Strojírny Jiří Hrůza.Foto: DENÍK/Petr Kozohorský

„Cenu bych si nezasloužil(a) jenom já, ale celý kolektiv mých spolupracovníků!“ Tak by se dal shrnout obsah proslovů všech tří osobností Karlovarského kraje, které letos uspěly ve stejnojmenné anketě.

V kategorii neziskových organizací získala toto ocenění Eva Dittertová, ředitelka krajského muzea, podnikatelskou sféru reprezentoval Jiří Hrůza, jednatel společnosti Rotas Strojírny, a za zvláštní přínos kraji porota vyzdvihla Michala Paďoura, duchovního otce vzniku kardiologického oddělení karlovarské nemocnice.

„Ples kraje tak, jak jej dělali někteří mí kolegové, se mi nezamlouval. Chtěl jsem, aby takové setkání mělo myšlenku a cíl,“ uvedl bývalý hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel při slavnostním předávání cen osobnostem kraje. Jeho vizi naplňovala právě tato anketa. „Chtěl jsem, abychom při akci ocenili významné osobnosti. Kraj není jenom o lidech, kteří stojí v jeho čele, ale hlavně o těch, kteří se podílejí na jeho rozvoji, na vzniku pracovních příležitostí, ať už je to na poli kulturního života, podnikatelské sféry či jakéhokoliv jiného přínosu pro kraj,“ doplnil bývalý hejtman.

Jeho nástupce Josef Novotný hodlá ve vyhlašování osobností pokračovat. „Je to dobrá tradice, která byla založena s rozmyslem. Je třeba v ní pokračovat,“ uvedl Novotný, který anketu „podědil“ po svém předchůdci. Do toho, kdo letos ocenění převezme, však nemohl hovořit. V pětičlenné komisi, která vybírala osobnosti, totiž neseděl. Na otázku, zda by z navržených kandidátů vybral stejné osobnosti, proto odpověděl: „Ani nevím, kdo byl další nominovaný. Myslím si ale, že ty, kteří cenu získali, vybrala komise správně.“

Karlovarský kraj patří, jak zdůraznila moderátorka večera Marcela Augustová, k nejmenším v republice. Přesto je v něm však řada osobností, které si ocenění zaslouží. „Jsem přesvědčen o tom, že kraj každoročně vygeneruje řadu takových lidí,“ řekl hejtman Novotný. Jeho předchůdce Pavel k tomu dodal: „Byla by škoda, kdyby anketa zanikla. Jak ale vidím kroky svého nástupce, chce pokračovat ve smysluplných projektech, které jsme v minulosti nastartovali. Ale nechám to výhradně na něm.“

Autor: Petr Kozohorský

24.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Takto dopadla sanitka po řádění mladíka.

Další napadení záchranářů

Ilustrační foto.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Cheb - Žádosti o přenosnou volební urnu, dotazy členů volebních komisí i různé problémy musí během voleb vyřešit volební dispečink.

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení