Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policisté účtují loňský rok

Karlovarský kraj - Kriminalita na Chebsku a Karlovarsku vloni oproti roku 2006 mírně stoupla

3.2.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Začátek kalendářního roku je časem pro zhodnocení roku uplynulého. Jak na Karlovarsku, tak na Chebsku počet trestných činů mírně vzrostl.

Karlovarsko

– Na každých 10 tisíc obyvatel Karlovarska připadlo vloni 366 trestných činů. Podle Zdeňky Papežové, mluvčí policistů karlovarského okresního ředitelství, patří mezi kriminogenní faktory značný cestovní ruch, migrace obyvatelstva a tudíž značná anonymita. „Velký vliv na kriminalitu v regionu má i lázeňství a s ním spojené využívání ubytovacích zařízení, sportovních středisek a rekreačních oblastí,“ konstatovala Papežová.
V roce 2007 řešili policisté na Karlovarsku 4 469 trestných činl, což je o 8,1 procenta více než v roce 2006. „Okres Karlovy Vary je v západočeském měřítku na druhém místě za Plzní – městem,“ konstatovala mluvčí. V četnosti nápadu trestné činnosti jsou za Karlovarskem oba zbývající okresy Karlovarského kraje.
Karlovarsko však stále drží přední příčky v rámci celé republiky v počtu případů řešených ve zkráceném přípravném řízení. „V roce 2007 jsme tímto způsobem řešili 864 případy, což obnáší 41,8 procenta objasněných trestných činů.“
Statistiky dále vypovídají, že narostl počet krádeží prostých (+135) a maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení vozidel bez řidičského oprávnění. Naopak klesl počet případů krádeže vloupáním (–22)

Chebsko

– V celém chebském regionu řešili policisté 2 925 případů trestných činů. Prim ve statistice hraje město Cheb (1457 skutků) následované Mariánskými Lázněmi (660), Aší (314) a Františkovými Lázněmi (260)
„V porovnání s rokem 2006 jsme zjistili o 144 trestných činů více,“ řekla Martina Hrušková, mluvčí chebských policistů. Potěšující podle jejích slov je, že vloni nikdo na Chebsku nezahynul násilnou smrtí. „Mravnostních trestných činů jsme vloni zaznamenali 15, z nichž 14 se podařilo vyřešit. Rok předtím jich bylo 18. Z nich jsme vyřešili 17,“ doplnila chebská mluvčí.
Naopak mírně vzrostl počet majetkových trestných činů. Vloni jich pachatelé na Chebsku spáchali 1626 (v roce 2006 1592). „Celková škoda se vyšplhala na více než šedesát milionů korun. Na majetkové trestné činnosti se nejvyšší měrou podílely krádeže prosté, jichž bylo policii oznámeno 1 056. To je o pět více než v roce 2006. Ze 451 na 438 pak klesl počet vloupání,“ informovala Hrušková.
V otázce hospodářské trestné činnosti na Chebsku vévodí úvěrové podvody. „Celkově ovšem počet hospodářských deliktů poklesl o 50,“ doplnila.
Alarmující je podle zkušeností chebských policistů vysoký počet trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a opilství. „Takových případů jsme vloni zaznamenali 119,“ dodala chebská policejní mluvčí.

Autor: Petr Kozohorský

3.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Celníci odhalili padělky za čtyři miliony korun.
5

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) hostili Vsetín.
27

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Chodov – Americký spisovatel Robert Fulghum se opět vrátil do Česka a s projektem Listování se vydal na turné po republice.

Chcete být jedním z autorů? Stíny nad Krušnými horami budou mít své pokračování

Karlovarský kraj - Úspěšná kniha příběhů Stíny nad Krušnými horami bude mít i druhý díl.

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení