O francouzské holi a v doprovodu syna Dominika dorazil na letošní Karlovarskou veterán rallye dramaturg karlínského divadla Adam Novák. „Zranil jsem se na kole, příští týden mě čeká operace,“ prozradil handicapovaný majitel Cadillacu 62 Hardtop Sedan.

Do Karlových Varů jezdíte na rallye od začátku. Chyběl jste někdy?
Před třemi lety. To jsem přestavoval dům a přijeli mi dělat střechu.

Jezdíte na více podobných akcí?
Jezdil jsem, ale řada z nich není takhle příjemná. Jsou takové, které jsou takzvaně prestižní, ale ty jsou snobské a není na nich tak skvělá atmosféra. Účastníci to berou strašně vážně, ale o tom to podle mého není.
Takže teď už jezdím jenom do Karlových Varů. Člověk je sice rád, když dostane nějaký ten pohár, ale jde především o tu atmosféru.

Co říkáte úkolům, které tady plníte?
Vždy jsem tvrdil, že je to skoro jako pionýrský tábor. Ale letos byly velice zábavné. Zvláště některé!

A jaký z nich považujete v letošním roce za nejlepší?
Veliký fór měl úkol v Královském Poříčí, kde seděla poloobnažená žena. Hrál jsem na to, že všichni budou koukat na ni. Takže já se díval spíš kolem a pamatoval si všechno – gramofonové desky, zubařské křeslo, kočárek s panenkou… Jenomže to, na co se mě potom ptali, leželo na stolku před ní. Takže jsem nakonec nevěděl nic.

Základem ovšem bylo odhadnout, kolik měla ona dáma přes prsa. Myslíte si, že jste to uhodl?
To nevím, to se dozvím večer. Ale myslím si, že bych se měl trefit. Ředitele závodu jsem informoval, že za celých devět let jsem nevznesl žádný protest. Pokud mi ale budou tvrdit, že jsem se netrefil, budu žádat osobní přeměření.

Na vašem cadillacu je cedulka
prodám. Znamená to, že končíte?

To určitě ne, ale říkal jsem si, že bych si mohl pořídit něco jiného. Šel bych zase do ´ameriky´. Na druhou stranu by nám bylo líto, kdyby se podařilo cadillac prodat. Takže když prodáme, fajn, když neprodáme, taky fajn. Příští rok ale určitě znovu přijedu. Buď s tímto vozem, nebo s jinou ´amerikou´.