Podle vodáků si zatím s nimi letošní léto tak trochu pohrává. V některých dnech počasí tomuto sportu přeje, jindy je naopak málo vody. Přesto však zájem lidí neklesá.

Potvrdil to Daniel Pražák, dlouholetý vodák a zároveň zaměstnanec půjčovny s vodáckými potřebami Drontes. „Je určitě předčasné tuto sezonu zatím hodnotit. Pravdou však je, že počasí je zatím vratké a také hladiny řek jsou velmi proměnlivé. Na druhou stranu se však dá říct, že když není dostatek vody v jedné řece, tak naopak jinde jsou podmínky dobré,“ konstatoval Pražák.
Podle jeho názoru však lidi vodáctví láká stále více. „Oblíbené jsou nyní například rafty a také rodinné lodě. Lidé k půjčení lodě nepotřebují žádná zvláštní osvědčení nebo atestaci, ale stále více se jich zajímá o odborné vodácké kurzy. Jejich absolvování je určitě lepší, než pustit se na vodu úplně bez informací,“ doplnil Pražák.

„Lidé by se také před výjezdem na vodu měli informovat o úskalí daného úseku řeky a rozhodně by neměli zbytečně riskovat. Důležité je také myslet na to, že alkohol nepatří nejen za volant, ale také na loď,“ poradil vodák.
Podmínky pro vodácký sport se prý podle vodáků stále zlepšují. „Zlepšilo se například značení některých tras a také možnosti ubytování u řek. Je tedy vidět, že vodáctví má u lidí stále svou popularitu a ta neklesá,“ zhodnotil Daniel Pražák.