Už třikrát zatýkali policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu členy zločineckého gangu, za jehož šéfa je považován Milan Zádamský. Jeho členové jsou podezřelí, že na Karlovarsku vydírali podnikatele.

Posledním zadrženým, kterého soud poslal do vazby, byl Robert Šichman. Z celkem zatčených jedenácti členů gangu však jich po této středě zůstává ve vazbě jen deset. Jeden z nich, Radek Handlíř, byl totiž právě ve středu propuštěn na svobodu. Deníku to potvrdil on sám. „Nebyly proti mně žádné důkazy. Bylo u mě přerušeno vazební stíhání, ale to neznamená, že bylo přerušeno stíhání mé osoby,“ vysvětlil čtyřiadvacetiletý Handlíř, který na sebe prozradil, že je mistrem republiky v kulturistice.

Jeho maminka je pochopitelně ráda, že syn se dostal na svobodu. „Jsem šťastná, jako každá matka, která věří, že její syn je nevinný. Radkovi velmi uškodilo, že byl podezřelý z toho, že dělal pro gang špinavou práci,“ poznamenává.

Handlíře zadrželi policisté 16. října při druhé zatýkací akci Záda. Po ní skončil ve vazbě i bratr Milana Zádamského Petr.
Handlíř se dále k případu už nechtěl vyjadřovat. „Noviny o tom hodně psaly. Všichni si venku mysleli, že když jsou zadržení ve vazbě, že to je hotová věc, že jsou zkrátka vinní,“ doplňuje Handlíř. Ten neměl při pátečním rozhovoru s redaktory Deníku prý ani tušení o tom, zda byl z vazby propuštěn ještě někdo další.

Svědkové, kteří zatelefonovali na anonymní policejní linku zřízenou právě kvůli kauze Zádamských, mohou být relativně klidní. I když je totiž na případ uvaleno na základě pokynu plzeňské státní zástupkyně informační embargo, Deníku se přece jen podařilo zjistit, že Handlíř je z této skupiny jediným propuštěným. „V této trestní věci se všichni obvinění nacházejí stále ve vazbě vyjma jednoho z nich, u kterého pominuly důvody vazby,“ informuje mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Pavel Hanták. Dodává, že se jedná o obviněného, který se na trestné činnosti této skupiny podílel jen okrajově.

Svědci celé kauzy přesto znervózněli. „Je to podivné. Obavy nemám a v žádném případě se nebojím. S policií budu spolupracovat i nadále ,“ uvedl jeden ze svědků v případu. Soudní přelíčení s gangem Zádamských se podle našich informací bude konat koncem ledna nebo začátkem únoru.