Suché a teplé počasí zhoršuje kvalitu vody v přírodních koupalištích v Karlovarském kraji. Velmi špatná situace je podle Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje na Rolavě či Velkém rybníku v Hroznětíně. Naopak velmi vhodná voda ke koupání je na mariánskolázeňském koupališti Lido a na přehradě Jesenice. Tady ale mají lidé obavy z toho, aby se neopakoval víkendový incident, kdy policejní člun zabil plavce.

Koupat se lidé mohou také ve vodní nádrži Skalka u Chebu. „Zatímco v některých létech se tady koupat nedalo vůbec, nyní sem s rodinou jezdíme normálně," řekl Daniel Janíček z Chebu. Podle posledních rozborů hygieniků má Skalka zhoršenou jakost vody. Stále je na tom ale lépe než Rolava. Zde odborníci objevili výskyt vodního květu, a voda je ke koupání nevhodná.

Nejlepší podmínky tak panují na Lidu v Mariánských Lázních a také na Jesenici. Obě přírodní koupaliště jsou podle posledních rozborů bez závad. „Často jezdíme na Jesenici, ale po sobotním neštěstí se trochu bojím," přiznala Karolína Pleskotová z Chebu. „Říkáme si, že šlo o nešťastnou shodu náhod, ale obavy převládají. Proto neplaveme do hloubky."