Nyní však hygienici zveřejnili výsledky nových odběrů, podle kterých se kvalita vody zlepšila. Dokonce odvolali zákaz koupání u Kempu Václav. Třeba na karlovarském Velkém rybníku ale zákaz stále platí.

Výsledky rozboru aktuálních odběrů zveřejnili hygienici na svých facebookových stránkách. Voda se zlepšila na Skalce, a to ze stupně 4 na 2, stejně tak na koupališti Dřenice. U Rybářské bašty na Jesenici se voda zlepšila ze stupně 3 na 2 a nejvýraznější posun je u kempu Václav na Jesenici. Tam před dvěma týdny hygienici koupání zcela zakázali, nyní je kvalita vody na stupni 3. Na Chebsku pak ještě kontrolovali mariánskolázeňské Lido, které si stabilně drží kvalitu vody na jedničce.

Například Velký rybník na Karlovarsku ale pro koupání stále není vhodný. „Ve vzorcích vody byly zjištěny vysoké počty buněk sinic, chlorofyl a vodní květ,“ uvedla ve zprávě Andrea Dašková z Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje. „Tento zákaz platí do odvolání a v případě, že nebude odvolán, do konce koupací sezóny roku 2019.“ Sokolovský Michal má kvalitu vody zcela v pořádku, stejně tak Tatrovice, Bílá voda v Chodově a habartovský Boden. O stupeň horší kvalitu vody má karlovarská Rolava.

Stupně kvality vody na koupacích místech:

1 voda vhodná ke koupání

2 voda vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi

3 zhoršená jakost vody

4 voda nevhodná ke koupání

5 voda nebezpečná ke koupání