Jejich „zpěv" posuzovala odborná porota. Některé z hudebních nástrojů pocházely dokonce přímo z Houslařské školy, která je v Chebu už devět let a je součástí Integrované střední školy Cheb.

„První a druhý ročník tónových přehrávek se uskutečnil v Chebu a další ročníky se pak konaly v Lubech," uvedl vedoucí Houslařské školy Jiří Pátek. „Tento rok jsme však chtěli udělat změnu a tónové přehrávky opět přemístili do dominikánské knihovny," vysvětlil Pátek.

Hudební nástroje, které byly do přehrávek zařazené, pocházely nejen z České republiky a také ze samotné Houslařské školy, ale i z německého příhraničí.

„Dorazili k nám hosté se svými nástroji i z německého Markneunkirchenu a Klingenthalu," pochvaloval si Jiří Pátek s tím, že letos měla porota na zhodnocení rekordní počet houslí.

Housle, které mají nejlepší zvukové vlastnosti, získají diplom Houslařské školy Cheb. Z hudební akce měl radost i samotný ředitel školy Tomáš Mašek.

„Tónové přehrávky patří již dlouhodobě k vrcholům v činnosti Houslařské školy," uvedl ředitel. „Tento ročník považuji za velmi úspěšný, protože jsme tu měli přihlášeno mnoho smyčcových nástrojů oproti minulým rokům. Velmi mě rovněž těší, že uměleckořemeslná stavba nástrojů má v tomto regionu stále svoji kvalitu, která je i v celoevropském měřítku unikátní," dodal Mašek.