Květiny zdobí každé druhé náměstí, ale výzdoba na chebském náměstí Krále Jiřího z Poděbrad se dá i sníst. Originalitu oceňují místní obyvatelé i turisté.

„Hezky to tady voní," reagovala Helena Schwarzová, která seděla na lavičce u bylinkovo-zeleninových nádob. „Jsem ve 'Frantovkách' v lázních a dnes jsem přijela poprvé i do Chebu a taková výzdoba mě opravdu zaujala. Je to originální, moc se mi to líbí," zhodnotila.

A jak potvrdil Tomáš Ivanič z chebské radnice, veškeré bylinky a zelenina jsou jedlé a obyvatelé si je mohou natrhat samozřejmě pro osobní potřebu a v rozumné míře.

„Vysázený je zde libeček, pažitka, máta nebo třeba petržel," vyjmenoval Tomáš Ivanič. Ze zeleniny zde jsou například dýně. Pracovníci chebské radnice, odboru správy majetku, se inspirovali při návštěvě Lokte. „Ze schodiště u starého náměstí se tam netradičně plazily dýně, moc se nám líbily," řekla Irena Stolínová. „Inženýra Miloslava Štěpána z Lokte, který právě stojí za tolik obdivovanou květinovou výzdobou centra Chebu a ´měl prsty´ i v oněch dýních, jsme požádali o něco takového také pro Cheb."

A další výzdoba potěší asi hlavně ty menší návštěvníky města.

„Novinkou letošní sezony pak budou osázené berušky, které náměstí zdobily na zkoušku již několik dní v minulém roce," podotkl Tomáš Ivanič.

Květinová výzdoba v Chebu přijde ročně na 3,5 milionu korun, a to včetně pořízení květin, údržby a zálivky. Květiny jsou po celém městě nejvíc v Krajince, nacházejí se ale třeba i u vjezdu do města. Nejčastěji jde o petúnie, surfinie begonie a afrikány.