Zájemců o svoz bioodpadu v Aši rapidně přibývá. Tamní radnice se proto rozhodla přidat obyvatelům jeden svozový den navíc. Lidem tak nyní město odveze popelnici s bioodpadem dvakrát týdně. Při poctivém třídění bioodpadu ušetří ašská radnice značné finanční prostředky na poplatku za svoz odpadu na skládku.

„Změna se týká systému svozu bioodpadu z hnědých nádob, který byl spuštěn počátkem letošního května," vysvětlil mluvčí ašské radnice Milan Vrbata. „Protože počet zájemců o likvidaci tohoto druhu odpadu v průběhu měsíce narostl, zavedly Ašské služby místo jednoho dva svozové okruhy," podotkl mluvčí.

Bioodpad se tak od tohoto týdne sváží v úterý, kdy se objíždí západní část města směrem na Doubravu, a ve středu, kdy Ašské služby zajíždějí do východní části města směrem na Mokřiny.

„Účastníkům byla změna oznámena letáčkem, který našli ve svých poštovních schránkách, takže každý byl o svém svozovém dni informován," uvedl Milan Vrbata.

V současné době je v Aši rozdáno už kolem 350 nádob z celkového počtu 550, které jsou k dispozici, a poptávky stále přibývají. „Do hnědé nádoby patří jen štěpky větví, tráva a listí, nikoliv zbytky potravin. Dosud byly provedeny čtyři svozy v květnu, díky kterým Ašské služby získaly 19,2 tuny kvalitního kompostovatelného bioodpadu," informoval mluvčí. Pracovníci svozové společnosti obsah nádob namátkově kontrolují. Dosud nemuseli vyřadit žádného účastníka kvůli tomu, že by do nádoby dával jiný odpad, než je určeno.