VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kynžvartští žáci si uklidili město

Lázně Kynžvart – Na nepořádek ve městě už se nemohly dívat děti z Lázní Kynžvartu, proto vzaly sáčky na odpadky, gumové rukavice a vyrazily do ulic

16.4.2011
SDÍLEJ:

ŠKOLÁCI z Lázní Kynžvartu vyzbrojeni sáčky na odpadky a gumovými rukavicemi obešli město a nasbírali hromadu odpadků. Naplnili několik pytlů. Foto: Foto: archív školy

„Paní učitelky dostaly mapu města, v níž měla každá třída vyznačen úsek, který měla za úkol uklidit,“ uvedla Petra Šandová zástupkyně ředitele ze Základní školy (ZŠ) Lázně Kynžvart.
Úklidu se účastnily všechny třídy ZŠ.

„Dětem se bohužel podařilo naplnit několik odpadkových pytlů,“ posteskla si Šandová. „Doufáme, že přijde doba, kdy vezmeme pytle na sběr odpadků a ony přes naši snahu naplnit je zůstanou prázdné. Bude to známka toho, že všem záleží na čistotě našeho životního prostředí a chováme se k němu zodpovědně každý za sebe,“ řekla.

„Všem, kteří se této záslužné práce zúčastnili, patří poděkování. Naše město je opět o trochu krásnější.“
Jak doplnila ředitelka školy Hana Pelikánová, vlezou děti téměř všude a i poté, co už do ulic vyjedou stroje, aby očistily město, podaří se školákům nasbírat neuvěřitelné hromady odpadků. Tato akce se koná pravidelně každé jaro.

Žák 6. třídy Robert Brtník k úklidu města řekl: „Nejhorší úsek trasy, kterou naše třída uklízela, bylo okolí autobusové zastávky. Kromě spousty nedopalků a krabiček od cigaret jsme také našli holínky a montérky.“


Autor: Nataša Šmatová

16.4.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení