„Podle dnešních norem je již tato lávka nízko, ale protože pod ní nikde není zúžený průjezdní profil pro trolejové vedení, nebude se muset výška lávky nijak navyšovat," sdělil starosta města Chebu Petr Navrátil.

Podle prvních zpráv by neměly dělat problém ani jednotlivé sloupy, na kterých je lávka umístěná, a po rekonstrukci by mohly zůstat, kde jsou dnes. Předběžně se počítá s celkovou opravou lávky v příštím roce.

„Správa železniční dopravní cesty zde v příštím roce plánuje opravu tří nástupišť chebského nádraží, a tak bychom tuto akci mohli spojit a mohli bychom v té době provést i rozebrání lávky a tím bychom mohli i ušetřit peníze na platbách za výluky," poznamenal starosta Petr Navrátil.

Jednat bude město v následujících týdnech ještě s Českými drahami, protože jsou vlastníkem pozemků kolem nádraží. „Dokonce jsme získali i informaci o tom, že v budoucnu by bylo možné na lávku umístit teplovodní rouru ze Zařízení na energetické využití odpadů (ZEVO), na kotelnu v Riegrově ulici, kam lávka na jedné straně ústí. Takže technicky je to možné," dodal starosta.