Sportovní svátek Světový pohár v akrobatickém lyžování Dual Moguls, který se koná v sobotu 26. února, s sebou přináší omezení provozu mariánskolázeňské sjezdovky.

Až do pondělí 28. února je pro milovníky zimních sportů připraven pouze denní provoz. „I ten je ale samozřejmě omezen,“ uvedl Vladimír Černý. V provozu bude pro lyžování pouze lanová dráha a sjezdovka Krakonoška. „Slalomák je uzavřen,“ řekl Černý. Nepojede ani jeden z vleků.

Pro ty, kteří bez lyžování nemohou vydržet, je připravena Krakonoška s dostatečnou vrstvou upraveného sněhu. „Základ tvoří třicet až šedesát centimetrů technického sněhu, na něm leží sníh přírodní,“ dodal.

„Je jasné, že pokud je v Mariánských Lázních taková akce, bude provoz sjezdovky omezen,“ řekl Radim Malý z Mariánských Lázní. „Lyžuji rád a při každé příležitosti na naši sjezdovku vyrážím. Pro jednou se to ale podle mého dá vydržet. Navíc je to velká reklama pro naše město. Byli jsme se s rodinou kouknout loni. Moji synové měli krásné zážitky. Myslím si, že také letos to bude stát za to. Určitě vezmu děti a půjdeme se podívat,“ sdělil.