Nového šéfa bude mít Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně.

Stávající šéfdirigent Michael Roháč, který funkci zastává od roku 2004, se rozhodl po dlouhém zvažování zakončit své působení z osobních důvodů. „Do září ještě Michael Roháč setrvá v čele orchestru,“ informoval Vladimír Smutný, člen orchestru.

Ve výběrovém řízení na nového šéfdirigenta byl správní radou symfonického orchestru zvolen Martin Peschík, dosavadní šéfdirigent Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. „Do konkurzu se přihlásilo třináct uchazečů,“ přiblížil Smutný.

„Ve třetím kole se rozhodovalo mezi Martinem Peschíkem, Janem Bubákem a Janem Mikolášem. Ti také předstoupili před orchestr a provedli kolonádní koncert. Vítěz výběrového řízení dirigoval v řadě evropských zemí a na významných hudebních festivalech. Své funkce se ujme od října letošního roku. Dosavadní šéf se rozloučí při prvním koncertě 30 září,“ dodal Smutný.

„Na koncerty mariánskolázeňského orchestru chodím často,“ svěřila se Natálie Moudrá. „Doufám, že i s novým šéfem bude úroveň stejně vysoká, jako tomu bylo doteď.“