Ve Františkových Lázních bude letos opravdu živo. Nouze nebude o stavební úpravy, ale i kulturní akce. Konat se zde bude například Mezinárodní festival kresleného humoru.

„Letošek pro nás bude rokem získávání investic na připravované projekty," uvedl místostarosta Jan Kuchař. „Předpokládáme, že by mělo dojít ke stavbě cyklostezky do Chebu přes Komorní hůrku. Věříme, že také budeme mít vyřešeno vše potřebné pro žádost o dotaci na podchod pod silnicí I/21 do Žírovic," řekl s tím, že pracovat se má také na zateplení ZUŠ Járy Cimrmana. Projekt už je hotový a město bude žádat o dotaci.

„Zároveň tato škola pořádá na přelomu dubna a května republikové finále základních uměleckých škol ve hře na elektronické klávesy, na které by mělo dorazit asi 140 účastníků," podotkl.

Investovat chce město také do fotbalového areálu, který odkoupilo od fotbalového klubu. „Zde by měl být prostor pro nejen sportovní akce," upřesnil místostarosta.

A jak bude vypadat kulturní život ve Františkových Lázních? „Na tento rok připravujeme samozřejmě kulturní i sportovní vyžití místním občanům i turistům. Mimo tradiční akce ve Františkových Lázních chystáme jednu novinku na polovinu července. Protože smích léčí a my jsme městem, které léčí, připravujeme Mezinárodní festival kresleného humoru. Jedná se o akci, která nemá v Evropě obdobu, a my věříme, že se stane pro Františkovy Lázně tradiční záležitostí. Již dnes víme, že budeme vystavovat okolo 500 kreslených vtipů od autorů z minimálně pěti zemí," dodal Kuchař.