Ty za první polovinu letošního roku navštívilo více jak 120 tisíc hostů.

„Celkový počet hostů meziročně vzrostl o jedenáct procent," informovala ředitelka mariánskolázeňského infocentra Barbora Tintěrová s tím, že za první půlrok v Mariánských Lázních přenocovalo 120 885 hostů. „Cizinci tvoří osmašedesát procent všech hostů," přiblížila ředitelka. Nejčastějším hostem v Mariánských Lázních jsou Němci. „Následují je občané Tchaj-wanu a poté Rusové, u kterých ale pokračuje trend poklesu."

Právě Rusové zůstávají v lázeňském městě nejdéle, a to dvanáct nocí. V těsném závěsu za Ruskem je Čína a do statistik se dostává Izrael s průměrnou délkou pobytu deset dní. Průměrná délka pobytu v Mariánských Lázních je pět dní.

Mariánské Lázně se těší oblibě nejen u zahraničních hostů, ale také českých turistů. Ti tvoří dvaatřicet procent všech hostů ve městě. „Do Mariánských Lázní přijelo celkově o dvaadvacet procent více Čechů než v minulém období, v případě lázeňských zařízení se jedná o čtrnáctiprocentní zvýšení," uvedla Barbora Tintěrová s tím, že rostl i počet přenocování. Češi průměrně zůstávají v Mariánkách 4,5 dne.