"Na dotčených odděleních nyní plánujeme prosincový provoz tak, aby byl omezen v co nejmenší míře. Omezení plánované péče zatím neplánujeme," uvedla mluvčí KKN. K omezení provozu dětského oddělení v karlovarské nemocnici dojde v období vánočních a novoročních svátků, tedy od 22. prosince do 2. ledna příštího roku.

"Výpovědi z přesčasové práce jsou jedním z důvodů, proč k tomu dojde. Podotýkám, že dětské oddělení karlovarské nemocnice nikdy neomezilo provoz přes vánoční svátky, tak, jako tomu běžně bývá v Nemocnici Cheb či Sokolov," zdůraznila mluvčí Singerová. Doplnila, že během uzavření oddělení bude nemocnice i nadále e garantovat chod novorozenecké JIP, jako jediného pracoviště v regionu a transportní služby nezralých novorozenců.

Trolejbus před budovou mariánskolázeňského nádraží. Ilustrační snímek.
Řidič trolejbusu řídil v Mariánských Lázních opilý, ohrozil životy cestujících

V době uzavírky budou také prodlouženy ordinační hodiny Lékařské pohotovostní služby pro děti. "Péči o dětské pacienty v době uzavření karlovarského dětského oddělení pokryje po dohodě dětské oddělení v Nemocnici Cheb či Nemocnice Sokolov," dodala mluvčí.

Zatímco v Karlovarské krajské nemocnici, tedy v karlovarské a chebské, musí vedení operativně řešit zajištění lékařské péče v prosinci kvůli lékařům, kteří se nechtějí sloužit přesčasy, v sokolovské a ostrovské nemocnici, které má v pronájmu společnost Penta, pod niž patří i Deník, tyto problémy nemají.

Nové autobusy.
Na silnice v kraji vyjede 170 nových nízkoemisních autobusů

"V našich nemocnicích v Sokolově a Ostrově je situace zatím stabilní. Dlouhodobě se snažíme s našimi lékaři komunikovat, řešit věci individuálně a hledat vzájemnou shodu. Dosud se nám to dařilo a věříme, že to tak zůstane i nadále," uvedl mluvčí Vladislav Podracký.

Dodal, že se tyto nemocnice se budou samozřejmě snažit ošetřit všechny dětské pacienty, kteří potřebují lékařskou pomoc. Což bude nutné především koncem prosince, kdy se kvůli lékaři odmítnutým přesčasům utlumí zdravotní péče na dětském oddělení karlovarské nemocnice.  "Vždy je na prvním místě vyřešit ohrožení života nebo zdraví dítěte, na vše ostatní bude čas potom. Na druhé i naše nemocnice je limitována kapacitními možnostmi a pokud bychom se k nim blížili, bude nutné hledat společné řešení s dalšími pracovišti v regionu," sdělil mluvčí.