Ani přes dohodu vlády s mladými lékaři a zástupci Lékařského odborové klubu o navýšení platů a změn ve vzdělávání lékařů i následnou výzvu, aby odvolali své výpovědi z dobrovolných přesčasů, čtyřiadvacet lékařů v Karlovarském kraji na svých výpovědích trvá.

"Žádnou staženou výpověď jsme neobdrželi," uvedla Markéta Singerová, mluvčí Karlovarské krajské nemocnice (KKN). Výpovědi z dobrovolných přesčasových smluv tam podalo třiadvacet lékařů, a to 19 v Karlových Varech z dětské oddělení a ARO, čtyři v Chebu na chirurgickém oddělení a jedna lékařka v sokolovské nemocnici z gynekologicko-porodnického oddělení, kterou má v pronájmu skupina Penta Hospitals.

Čerti řádili a andělé tančili na kolonádě v Mariánských Lázních
OBRAZEM: Čerti řádili a andělé tančili na kolonádě v Mariánských Lázních

V karlovarské nemocnici tak kvůli výpovědím bude uzavřeno lůžkové dětské oddělení, a to od 22. do konce letošního roku. To potvrdil i hejtman Petr Kulhánek (STAN), který má ve své gesci právě zdravotnictví v kraji. Dětské JIP, oddělení neonatologie i takzvané neonatologické transporty pro nedonošené novorozence při zhoršení zdravotního stavu na vyšší pracoviště se ale omezení nedotkne.

Se zajištěním lékařské péče pro dětské pacienty v době vánočních prázdnin také vypomohou v nemocnici Sokolov a v chebské nemocnici.