V celém Karlovarském kraji je to stejné. Gynekologové mají ´narváno´ a nové pacientky téměř nepřijímají. Výjimku udělají jen tehdy, když matka přivede svoji dceru k prvnímu vyšetření.

„Máme plno. Nové pacientky přijímáme opravdu jen výjimečně,“ uvedla sestra chebského gynekologa Jaroslava Drozdy. Ve stejné situaci je také karlovarský gynekolog Tomáš Martykán: „Je to opravdu složité. Počet mých pacientek se počítá v tisících, a proto si nemohu dovolit přijímat nové. Dělám to jen ve zcela mimořádných případech.“ On a mnoho jeho kolegů má navíc také operační dny v nemocnicích.
V podobné situaci je jediná dětská gynekoložka v regionu, kterou je Eva Polomisová.

„Poté, co zrušila praxi kolegyně v Sokolově, léčíme prakticky všechny dětské a neplnoleté pacientky ze široké spádové oblasti. Je nad lidské síly přijímat další nové pacientky,“ říká sestřička z její ordinace. Jedním z mála gynekologů, kteří ještě nové pacientky přijímají, je například Ladislav Trubač. „U akutních potíží je to samozřejmé, přijímáme však i ženy, které se přistěhovaly či už dlouhá léta nebyly na žádné kontrole,“ říká gynekolog.
Jako v pohádce o slepičce a kohoutkovi si připadala dnes už Karlovaračka Eva Procházková původně z Plzně. Té se podařilo sehnat lékaře až prostřednictvím známých.