Praktičtí lékaři ve středu 19. září stávkovali nejen kvůli sporům s pojišťovnami, obtížnému získávání atestace a dalším problémům, nelíbí se jim však ani placení v ordinacích.

„Lidé by neměli v ordinaci lékaře za návštěvu platit, pokud přijdou v určenou pracovní dobu,“ řekl lékař Oldřich Vlk, který vykonává praxi v Dolním Žandově a v Lázních Kynžvart. „Měly by se ale zpoplatnit, a to výrazně, případy, kdy lékař vyjíždí za pacientem do rodiny. To je podle mého nadstandardní služba, která by v denních hodinách měla pacienta vyjít na pětistovku, v noci bych výjezd ohodnotil i dvěma tisíci korun. To, myslím, zabrání případnému zneužívání. Poplatek třiceti korun za návštěvu lékaře je směšný. Stejnou částku, tedy jedno euro, platí v Paříži turisté za toaletu. Já ale nejsem toaletářka, já jsem lékař.“

S takovým názorem souhlasí i sedmdesátiletá Marie Sučková z Chebu.
„Jsem hodně nemocná a tak k lékaři chodím snad každý týden. Platit za návštěvu lékaře a pak ještě doplácet za léky mi přijde nemorální. Ať si návštěvu doktora zaplatí ten, kdo si ho pozve do domu a nebude na tom tak špatně, aby musel do nemocnice. V opačném případě by ani takový člověk neměl platit nic.