I přesto, že se radnice snažila oslovit během několika měsíců několik lékárenských společností, vždy se jí dostalo odmítavé odpovědi. Nedávno radnice oslovila i dalšího provozovatele, který však nakonec o spolupráci zájem neměl.

„Zájemci o otevření lékárny nejsou, ačkoliv jsme vyčerpali mnoho možností, jak je oslovit," uvedl starosta města Hranice Miroslav Picka. „V tuto chvíli nevíme, jak ještě oslovit další lékárenské subjekty, ale v žádném případě to nechceme vzdát," podotkl starosta. Aby byla nabídka na otevření lékárny ještě lepší, plánuje zavést radnice do lékárny plynové topení, které tam dosud nebylo.

„Prakticky tak zvýšíme komfort celé budovy a následně nato rozjedeme novou kampaň na nového provozovatele lékárny. Dodnes se tam bohužel topí pevnými palivy. I to tak zřejmě mohlo některé zájemce odradit," informoval starosta. Přitom radnice všem osloveným subjektům nabízela nájemné za symbolickou částku. „Provozovatel by si hradil pouze energetické náklady, protože radnice za nikoho energie zaplatit nemůže. Ale v nájmu nemáme problém zajít na tu nejnižší částku, jaká je možná," dodal Miroslav Picka.

Nemocným lidem tak nezbývá než si pro léky dojet do několik kilometrů vzdálené Aše. A podle starosty Hranic Miroslava Picky se situace jen tak nezmění.