Mimo běžného sortimentu léků nabídne i široké spektrum speciálních léků, které ve velkých řetězcích obvykle nejsou dostupné, především léky pro onkologické pacienty nebo pro ty s poruchou příjmu potravy.

„Naší snahou bylo provoz lékárny v nemocnici v Chebu pro naše pacienty zachovat. Lékárna byla nabídnuta k pronájmu či převzetí jinému subjektu. Zároveň jsme více než rok a půl hledali doktora farmacie, což se podařilo až nyní. Plně kvalifikovaný lékárník bude plně k dispozici od středy 15. listopadu,“ vysvětlil generální ředitel Karlovarské krajské nemocnice Josef März.

Martin na bílém koni zahájil přípitkem zimní sezónu ve Františkových Lázních
Martin na bílém koni zahájil přípitkem zimní sezónu ve Františkových Lázních

Znovuotevření lékárny s úzce specializovaným sortimentem uvítají nejen pacienti, kteří již nemusí své léky složitě shánět, ale také lékaři nemocnice, kteří léky předepisují. „Jako gastroenterolog a internista se také věnuji pacientům s poruchou příjmu potravy. Potřebují specializovanou nutriční výživu a doplňky, jejichž dostupnost bývá v běžných lékárenských řetězcích omezená. Jsem přesvědčen, že stejnou radost ze znovuotevření lékárny v areálu nemocnice budou mít i kolegové z onkologického oddělení, neboť jejich pacienti jsou velmi významnou cílovou skupinou pro výše uvedený specializovaný sortiment,“ uvedl primář interního oddělení Marek Veinfurt.

Znovuotevření lékárny v areálu chebské nemocnice vítá i hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek. "Je to skvělá zpráva zejména pro

pacienty, kteří si budou moci své léky a zdravotnické potřeby vyzvedávat a nakupovat přímo cestou od lékaře či po propuštění z nemocnice. Nebudou tak již muset vážit cestu do lékáren v okolí, což je samozřejmě ve chvílích, kdy se člověk necítí zcela zdráv a při síle, velmi nepříjemné. Jsem proto velmi rád, že dlouhodobá snaha o získání provozovatele dopadla na výbornou. Věřím, že lékárna bude hojně navštěvována a bude tak zjištěn její další provoz,“ doplnil hejtman.

Karlovarská krajská nemocnice a.s. provozuje nemocnici v Karlových Varech a Chebu.