Bez léků se stále musejí obejít lidé v Hranicích u Aše. Už je to půl roku, co se tam uzavřela největší lékárna ve městě. Zanedlouho nato došlo k uzavření i druhé lékárny, na hraničním přechodu. Nemocným lidem tak nezbývá než si pro léky dojet do několik kilometrů vzdálené Aše. A podle starosty Hranic Miroslava Picky se situace jen tak nezmění.

„Oslovili jsme hned několik firem, ale nikdo s námi spolupracovat zatím nechce. Lékárenské firmy to odůvodňují tím, že se jim provoz ve městě finančně nevyplatí," informoval starosta Hranic Miroslav Picka.

Lékárna byla v provozu od nepaměti a od roku 1970 v ní pracoval lékárník, který však odešel do důchodu. Nikdy však žádné finanční problémy neměla.

„Budeme se snažit oslovovat další provozovatele lékárny a snad se nám nakonec někoho přesvědčit povede. Dokud však někdo nesebere odvahu a nezkusí to, výsledek se nedozvíme."

Lidé v současnosti situaci řeší tak, že se domluví s jinými obyvateli města, kteří jim například léky v Aši vyzvednou.

Hlavním argumentem, proč chce město lékárnu v centru znovu otevřít, je fakt, že počet starých lidí ve městě stoupá. Navíc se ve městě nachází i domov pro seniory, kde je léků neustále zapotřebí.