Ačkoliv je pro některé občany nejen z Chebu problém dostat se do lékárny, v prodeji léků přes internet nevidí východisko. „Starší lidé, kterým by to pomohlo, stejně s počítači neumí pracovat,“ sdělila svůj názor třiadvacetiletá Eva Staňková z Chebu.
Ačkoliv by se měly nabízet pouze volně prodejné léky, objevuje se několik negativ.
„Pokud pacient přijde, můžeme si o jeho problémech promluvit a tak mu i poradit, jaký lék by byl nejvhodnější,“ řekla Eugenie Chromá z lékárny na Evropské ulici v Chebu.


Někteří ale vidí kámen úrazu také v něčem jiném. „Do lékárny si mohu zavolat,“ uvedl dvaatřicetiletý Jiří Hrudka z Chebu. „Ale větší strach bych měl ze zneužívání takového prodeje, například na výrobu drog. Pokud se to může stávat v kamenných obchodech, tak se to dá očekávat i u internetu. Málokdy víte na sto procent, kdo sedí 'na druhé straně'.“


K tomuto názoru se přikláněl i odborník. „Internet patří k méně hlídaným položkám,“ dodala Eugenie Chromá. Důvodem mohou být i neustále se vyvíjející metody podvodníků. Nalézt způsob, který by celý obchod ochránil, nebude jednoduché.
„Já to tak černě nevidím,“ prozradil osmadvacetiletý Martin Šrámek z Chebu. „Jsem velice pracovně vytížený. Ač si někteří myslí, že zaběhnout do lékárny je otázka chvilky, já nemám bohužel přes den ani tu zmíněnou chvilku. Takže bych tuto službu uvítal,“ sdělil Šrámek.