„Opět jsem to neuměl," to už si nemusí říkat děti, které navštěvují chebské Nízkoprahové centrum Útočiště, obecně prospěšnou společnost. Útočiště začalo pracovat na novém projektu doučování.

„Posláním tohoto nového projektu je předcházet školní neúspěšnosti dětí," informovala ředitelka Útočiště Jana Kotounová. Do projektu Nadačního fondu Albert je zařazeno v současné době šestnáct dětí převážně z prvního stupně. Projekt, který bude probíhat až do června, má za úkol podpořit u malých klientů pozitivní vztah ke vzdělávání. „Každý týden se jim při školní přípravě věnují tři lektorky," přiblížila Jana Kotounová.

A jaké předměty se děti převážně učí? „Jde hlavně o český jazyk a matematiku. To jsou předměty, které dělají největší potíže."

O tom, že učení nemusí být mučení, hovoří i samy děti, které se projektu zúčastňují. „Moc mě doučování baví," řekla jedna z malých klientek Útočiště. „Těším se na něj. A jsou vidět i výsledky. Ve škole jsem se zlepšila a mám z toho velkou radost nejen já, ale i učitelé ve škole."

Chebské Útočiště pomáhá svým klientům překonávat nepříznivé životní situace v životě dětí, mladistvých a jejich rodin. V rámci své činnosti obecně prospěšná společnost poskytuje nízkoprahové a sociálně-aktivizační služby klientům z Chebu a okolí.