Půjde o největší letošní leteckou a společenskou událost nejen v České republice. Na letišti budou k vidění desítky strojů. První vojenské letiště v Chebu se záhy, hned v roce 1918, stalo jediným funkčním letištěm nového státu, tehdejšího Československa.

„Letošní Letecký den by měl svým rozsahem a významem předčít všechny předcházející ročníky. A to jak z pohledu účasti letadel, jen partneři z Německa nahlásili přílet 43 letounů, tak i společenským významem,“ sdělil za organizační tým ředitel oslav Miroslav Rod.

Nemalou měrou přispívají k řádnému a hladkému průběhu oslav chebští hasiči i policisté. Hlavní část oslav v podobě Leteckého dne doprovodí výstava fotografií letiště a obcí Chebska ve Františkánu a Letecké odpoledne modelářů, které proběhne v sobotu 17. června v Krajince. Samotný Letecký den se uskuteční od 24. června do 25. června a nabídne úžasnou podívanou již od rána. Program je po oba dny stejný a brány letiště se otevřou v 9 hodin a uzavřou se kolem 20. hodiny. „Pro diváky bude bezesporu jedinečným zážitkem bezprostřední styk s leteckou technikou i letovými ukázkami. Pořadatelé divákům umožní nahlédnutí do vojenského vrtulníku a některých dalších strojů. Chebské Letecké dny navštěvují celé rodiny, proto jsou kromě stánků zajištěny pouťové atrakce pro děti,“ dodal Tomáš Ivanič, mluvčí chebské radnice.