Jejich projekt nového letního kina pod názvem MU-KNI se ujal. Další snímek na zahradě muzea představí už v pátek 21. srpna od 20.30 hodin. Při dešti však zde mají nachystanou i takzvanou mokrou variantu programu.

„Za nepříznivého počasí budeme promítat také, ale hosty uvítáme v sále knihovny," potvrdila vedoucí knihovny Šárka Hejsková. Letošní letní novinka, kdy společně filmové zážitky poskytují na zahradě muzea Městské muzeum a Městská knihovna Františkovy Lázně, milovníky kinematografie propojené s romantikou pod širým nebem nadchla. MU- KNI také uvede už zítra od 20.30 hodin norský film Proti přírodě.

„Film Proti přírodě je cestou do drsné norské krajiny a do hlavy třicátníka Martina, mladého otce a manžela. Martin vyráží sám na víkendový výšlap do hor a diváci slyší jeho necenzurované myšlenky: nekompromisně upřímné postřehy o jeho spořádaném maloměstském životě, o něm samotném i o lidech v jeho okolí. Jeho názory a fantazie sahají od prostých dětinskostí až k hlubším dilematům lidského života. Proti přírodě je přímočarý a humorný portrét muže, který se touží vymanit ze zajetých kolejí," lákala Petra Polívková z muzea a zopakovala, že fandové projektu MU-KNI si mohou vybrat film, který chtějí vidět 11. září od 20.30 hodin. „Hlasovat lze do 20. srpna do půlnoci na www.knihovnafl. org nebo přímo v Městském muzeu a Městské knihovně Františkovy Lázně pro snímky, které jsou zde také v nabídce."