Již XVII. ročník Akademické letní školy, který se v Chebu koná od 17. srpna, vstupuje do druhého týdne. S podporou Česko-německého fondu budoucnosti a města Chebu ji ve svém sídle (Koželužská 8) pořádá nadace Evropské Comenium.
„Na dvoutýdenní běh přednášek, diskusí, exkurzí a osobních setkání, doplněných výukou němčiny pro české a češtiny pro německé účastníky, letos město přispělo 50 tisíci korun,“ uvedla mluvčí chebské radnice Martina Kuželová.
Letní školu založil v Chebu v roce 1992 historik Frank Boldt (1942-2006) jako otevřené fórum pro uvažování o minulosti, současnosti a tím i budoucnosti střední Evropy. Mnohé myšlenky zde přednesené předběhly svou dobu a mnozí účastníci později vešli ve známost v české kultuře i politice. „Letos má škola téma Peripetie, katastrofy a krize - Pohled na dějinné ´body obratu´ optikou globálních změn,“ informuje Nella Michailovskaja, členka rady Evropského Comenia.
Na cyklus přednášek je zvána i široká veřejnost. Konají se v sídle nadace od 19 hodin (není-li uvedeno jinak) a jsou překládány do obou jazyků.

PROGRAM NA TENTO TÝDEN:

Úterý 25.8.

Projekce filmu Kristiny Vlachové Případ Jan Palach (2009), diskuze s autorkou

Středa 26.8.

Čtení a literární večer - kniha Aleny Zemančíkové Bez otce

Čtvrtek 27.8.

Jan Beránek: Energetická lež aneb Informační stereotypy globální energetické politiky

Ondřej Vaculík: Program osobního minimalismu

Pátek 28.8.

Prezentace česko-německého studentského projektu Evropan Frank Boldt