„Letos to bude 65 let, takže takové půlkulaté výročí,“ uvedl. „Navíc nebudu dělat oslavy jen v Aši, ale poprvé jsem dostal stejnou zakázku z Chebu a podruhé z Františkových Lázní a z Kynšperka nad Ohří,“ řekl, kde všude se mohou lidé setkat s vojenskou technikou.

Dvoudenní akce na Ašsku se uskuteční o víkendu 17. až 18 dubna. V sobotu vyráží kolona v 9 hodin z Chebu, směřuje na bývalou Ypsilonku k pomníku a odtud v 9.30 jede do Hazlova. Do 10 hodin se koná program před hazlovskou hasičárnou. V 11.15 hodin následuje průjezd Aší a pak pojede kolona směr Trojmezí. Ve 12.15 se zastaví vozidla v místě překročení hranice tehdejší ČSR americkými vojsky. Ve 13 hodin je naplánován příjezd do Hranic na hraniční přechod Hranice – Ebmath. Ve 13.15 je program před MÚ Hranice. Konec je v 16.30 na místě dopadu bombardéru RAF. V neděli začíná program v 9.45 koncertem kapely PIC NIC na Poštovním náměstí v Aši. Ukázky strojů pokračují do 12 hodin.

Na to se nejvíc těší děti. „Minulý rok jsem se povozil v jeepu a letos se určitě svezu také,“ nadšeně líčil desetiletý Honzík z Aše.